Vai Taizeme ir ideāls kāzu jubilejas ceļojuma galamērķis?

Lai to uzzinātu, vajadzētu pašiem noskaidrot, kāds pāris jūs esat…

…romantiķi, trakulīgie un sportiski aktīvie, piedzīvojumu kārie, dabas mīļi, gardēži, luksus atpūtas cienītāji vai veselīga dzīvesveida piekritēji?

Taizeme piedāvā to visu – pasakainas ainavas, tīras un plašas pludmales, ekstravagantus kūrortus un mierpilnu atmosfēru, bagātu un senu kultūras mantojumu, kas atspoguļo vēsturi, tradīcijas un reliģisko piederību, kā arī izdaudzinātu kulināro mantojumu un skaļu naktsdzīvi.

Šī ir smaidu, kokteiļu bāru un bagāta kultūras mantojuma valsts, kur mūki rītausmā lūdz Budu, miglā tītos kalnos tiek ievākta aromātiska tēja, rosīgu cilvēku pilna lielpilsētas ainava kontrastē ar piekrastes pludmalēs un saliņās valdošo mieru, noslēpumus glabā gan seni tempļi, gan šķietami pēkšņi uzradušās spožas izkārtnes vārtu rūmēs, līdz ko debesīs uzlēcis mēness.

Image

Sviniet mīlestību…

…romantiskā Taizemes līča kruīzā

Pavadiet laiku vientulīgā pludmalē, baudiet ainavas un nesteidzīgu atpūtu uz kuģīša vai privātas jahtas, apceļojot daudzās Taizemes salas un saliņas. Izmantojiet iespēju sauļoties un peldēties vientulīgās baltu smilšu salas vai labiekārtotās kūrorta pludmalēs, malkojot kokosriekstu pienu un kokteiļus, baudot saulrietus un saullēktus. Jūs varat iznomāt dažāda tipa laivas un katamarānus vai doties grupas ceļojumā.

Image
Image

…kulinārā piedzīvojumā

Taizemes virtuve ir viena no iecienītākajām austrumu virtuvēm pasaulē. Tās garšas izjūtu raksturo smalks un niansēts skābā, pikantā, saldā un sāļā līdzsvars. Jūs varat doties uz restorāniem un ēstuvēm, baudiet lielisku ielu ēdienu, pārbaudīt savu “baiļu faktora indeksu”, nogaršojot īpašas uzkodas, bet pēc tam pieteikties kādai kulinārijas meistarklasei, lai, atgriežoties mājās, varētu pārsteigt savus radus un draugus.

…iepazīstot vietējos tirgus

Īpaši izvēlēti suvenīri, nieciņi, kas atgādinātu par piedzīvojumiem bagātu medusmēnesi, kā arī svaigākās un labākās garšvielas, kuras lieti noderēs pēc kulinārijas meistarklases, ir atrodamas vietējā tirgū. Nekas nelīdzinās austrumu tirgiem – tie ir bagāti gan klāsta, gan spilgtu krāsu un aromātu ziņā. Šeit tiek tirgota svaigākā tēja un garšvielas, uz vietas tiek gatavots ēdiens un piedāvāti tradicionāli suvenīri un amatnieku izstrādājumi. Arī paši tirgi ir dažādi – apmeklējiet tirgu uz ūdens, nakts tirgus un unikālo Maeklong dzelzceļa tirgu.

Image
Image

…apmeklējot tempļus

Pēc vietējām kāzu tradīcijām, labklājību laulības dzīvē nodrošina, piedāvājot mūkiem ēdienu – tad viņi dziedās, lūgsies un svētīs pāri laimīgai, veselīgai un turīgai dzīvei. Taizemē ir vairāk kā 40 tūkstoši dažādu lielumu un nozīmes tempļu, no kuriem aktīvi tiek izmantoti 30-35 tūkstoši, kas nepārprotami vēsta par to nozīmi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvē. Ikviens jauns vīrietis, kas sasniedzis 20 gadu vecumu, dodas uz templi, lai kļūtu par mūku vismaz uz 15 dienām, daži tur paliek vairākus mēnešus vai pat gadu, bet daudzi izvēlas kļūt par mūkiem uz mūžu. Apmeklējot šīs svētvietas, klausieties mūku dziedāšanā, smelieties mieru, spēku un saņemiet gabaliņu svētības.

…atklājot Bangkoku dienā un naktī

Taizemes galvaspilsēta apvieno moderno un tradicionālo un ir interesanta dažādos diennakts laikos. Dienā tā piedāvā parkus, tempļus, izbraucienus ar tuktuku, iepirkšanos, bet, iestājoties tumsai, pievēršas nakts dzīvei, kad nogaršot ielu ēdienu, apmeklēt klubus, šovus, iemalkot kokteiļus kādā no daudzajiem augstceltņu bāriem, kā arī izbaudīt izgaismotās pilsētas panorāmu.

Image
Image

…aktīvos dabas piedzīvojumos

Cita veida aktīvās atpūtas cienītāji noteikti priecāsies par Taizemes piedāvātajām iespējām: apceļojiet piekrastes saliņas ar kajaku, kāpiet kalnos, nodarbojieties niršanu un snorkelēšanu, dodieties pārgājienos, izbraucienos ar velosipēdiem, kaitojiet un sērfojiet. Izbaudiet to, ko esat jau iecienījuši, vai arī atklājiet sev jaunu un aizraujošu pieredzi. Piemēram, Khao Sok nacionālajā parkā, kur varat doties pārgājienā, turpiniet atpūtu ar smaiļošanu ezerā, bet naktī palieciet peldošā bungalo. No laiskas laika pavadīšanas pludmalē,  garšvielu un tējas plantāciju apmeklēšanas, baudot labāko, ko piedāvā reģions, līdz pastaigām dabas rezervātos un parkos, tai skaitā iecienītajā Ziloņu parkā, kur mitinās daudzi izglābtie dzīvnieki un var iegūt unikālu pieredzi.

…svētkos, ballītēs un festivālos

Ja esat ballīšu cilvēki, nevajadzētu palaist garām piedalīšanos skaistos un krāšņos festivālos. Daži no tiem notiek noteiktos datumos, citi – saistīti ar mēness kalendāru, tādēļ, plānojot atpūtu Taizemē, varat noskaidrot īpašo svētku datumus. Pirms dažiem desmitiem gadu aizsācies kā nelielas draugu grupas pulcēšanās, Pilnmēness festivāls ir izaudzis par vienu no lielākajām pludmales ballītēm pasaulē, lai dejotu un priecātos līdz pat saullēkta.

Image
Image

…baudot SPA atpūtu

Taizeme ir vēstnieks gadsimtiem krātām un mantotām zināšanām par uzturu un garīgo un fizisko veselību.  Šeit atrodas vieni no labākajiem SPA kūrortiem, kas piedāvā dažādas mērķētas programmas enerģijas atjaunošanai, gara veselība un ķermeņa kā sistēmas līdzsvara sakārtošanai. Pat, ja neesat izvēlējušies kādu noteiktu SPA atpūtas programmu, izbaudiet īstu Thai masāžu.

Labākā ceļojumu pieredze ir tā, kuru var paņemt līdzi, paverot sev plašākus horizontus.

Par etiķeti, apmeklējot tempļus

 • izslēdziet skaņu mobilajam telefonam, izņemiet no ausīm austiņas
 • ģērbieties pieticīgi un pieklājīgi, nosedzot ceļgalus un plecus; nevelciet ļoti pieguļošu apģērbu
 • nevelciet “suvenīrapģērbus” ar budisma un hinduisma apdrukas tēmām
 • ja jums ir reliģisku tēmu tetovējumi, apsedziet tos
 • pirms ienākšanas novelciet apavus, cepuri un saulesbrilles
 • nestāviet durvīs, ienākot kāpiet slieksnim pāri
 • uzvedieties klusi un ar pietāti, neko neēdiet
 • nestāviet ceļā vai priekšā cilvēkiem, kuri atnākuši lūgties
 • negrieziet Budas statujai muguru tās tiešā tuvumā
 • nenorādiet uz svētiem priekšmetiem ar pirkstu
 • necelieties augstāk par Budas tēla augstuma līmeni
 • ja svētie pīlāri atrodas telpas vidū, ejiet tiem apkārt pulksteņa rādītāja virzienā
 • ja vēlaties pavadīt templī kādu laiku (mūkiem pret to nav iebildumu), apsēdieties novietojot kājas zem sevis (pavērojiet lūdzējus); nesēdieties tiešā Budas statujas tuvumā, lai netraucētu tiem, kuriem ir tikai dažas minūtes, lai lūgtos
 • ja telpā ienākuši mūki, piecelieties līdz viņi apsēžas
 • izejot no tempļa, atkāpieties nepagriežot muguru
 • fotografēšana lielākoties tiek atļauta, ja vien īpašas zīmes nenorāda citādāk
 • nestāviet pret statuju ar muguru, lai nofotografētu pašbildi
 • centieties, lai fotogrāfijās nenonāktu citi lūdzēji
 • ja vēlaties nofotografēt mūkus, jūs varat palūgt atļauju (ja viņi šajā brīdī nav aizņemti)
 • sieviete nedrīkst pieskarties mūkam vai viņa apģērbam
 • ja sievietei mūkam ir kas jānodod (piem., naudu par ieejas biļeti), nolieciet to un ļaujiet, lai mūks to paņem pats; dodiet lietas ar labo roku
 • tempļos atrodas ziedojumu kastes, taču ziedošana nav obligāta un tas no jums netiek gaidīts
 • tomēr, ja jums patika uzturēties templī un esat fotografējuši, varat noziedot 10-20 bahtus
 • lai gan daudzos tempļos kā suvenīrus pārdod nelielas Budas statujas, tehniski to izvešana no valsts nav likumīga; pieņemot, ka neesat iegādājušies neko vērtīgu vai retu, jums nepatikšanas nedraud, tomēr, pametot valsti, labāk šādu pirkumu īpaši neafišēt

koh kood logo

Image

koh kood logo

Login